پنجشنبه 27 تير 1398   08:04:18
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1

1

1

1

1

1

1

1
اجرای 60 طرح پنل خورشیدی به منظور تامین برق و تامین آبگرم مناطق سردسیری شهرستان چرام به همت اداره منابع طبیعی و برق این شهرستان + تصاویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار شهرستان چرام ، با اشاره به اینکه ،  60 طرح پنل خورشیدی توليد برق به منظور تامین برق و تامین آبگرم برای مناطق روستایی شهرستان چرام اجرا شده است  گفت : با هدف اشتغال و درآمدزایی افراد بومی ، نیروگاه خورشیدی پشت بامی بر پشت بام  منازل روستایی شهرستان چرام نصب و راه اندازی شد و اجرای این طرح همچنان ادامه دارد.

دکتر هادی فتاحی اصل ،  با اشاره به اينکه براي خانه هاي روستايي که از طريق پنل هاي خورشيدي برق دار شدند حداقل استفاده از وسايل برقي از جمله راه اندازی آبگرمکن های خورشیدی در مناطق سردسیری در نظر گرفته شده است افزود : براي يخچال حدود 150 وات ، چند عدد لامپ 50 وات و در مجموع 350 وات  برای تلويزيون ، راديو و پنکه مصرف در نظر گرفته شده است اما در روستاهای سردسیری از جمله قلعه بَنی ، طسوج و مازه ی کره از توابع بخش مرکزی شهرستان چرام ،  اهالی  ، برق تولیدی را بیشتر برای تامین آب گرم استفاده می کنند.

وي با اشاره به اینکه ، فقط 3 میلیارد و ششصد میلیون ریال  برای پنل خورشیدی به منظور تامین آب گرم از طریق منابع خورشیدی  در روستاهای شهرستان چرام هزینه شده است گفت : با اجرای طرح پنل‌های خورشیدی هر خانوار ماهانه بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان صرفه جویی یا درآمدزایی ایجاد می شود.

 فرماندار شهرستان چرام ،  با اشاره به اینکه ،  هم اکنون 60 پنل خورشیدی در بخش مرکزی و بخش سرفاریاب در شهرستان چرام در منازل مسکونی این روستا تکمیل و  به بهره برداری رسیده است گفت : نصب پنل‌های خورشیدی فرصتی مناسب برای اشتغال‌زایی و کمک به نیازمندان در مناطق محروم و دور افتاده ی این شهرستان است.

هادی فتاحی اصل گفت : علاوه بر پنل های خورشیدی جهت تامین آب گرم ،  هر پنل خورشیدی جهت تامین برق ، توانایی تولید ۵ کیلو وات در ساعت برق را دارد که در مجموع ۹ هزار کیلو وات ساعت برق به صورت سالانه تولید می‌شود.

دکتر فتاحی اصل ، میزان برق هر پنل را یک کیلو  وات عنوان کرد و افزود : هر پنل به راحتی می‌تواند برق 2 خانوار را در روز‌های آفتابی تأمین کند و پنل‌های خورشیدی کنونی تولید برق ، توان تأمین برق وسایل برقی مانند کولر آبی، یخچال، تلویزیون، لامپ‌ها و سایر وسایل برق کوچک‌تر را دارد.

بخشدار مرکزی چرام ، با اشاره به اینکه ، هزینه نصب و راه اندازی هر پنل خورشیدی جهت تامین برق 400 میلیون ریال و همه کارهای مقدماتی، نصب، راه اندازی و همچنین آموزش، تعمیر و نگهداری این پنلها بر عهده اداره برق این شهرستان است گفت : شناسایی، نصب و راه اندازی نیروگاههای کوچک خورشیدی خانگی برای افراد کم برخوردار از طرحهای مهم در دست اقدام در مناطق روستایی شهرستان چرام است.

سید الیاس افسر دیر  افزود :  کاهش انگیزه مهاجرت ساکنان مناطق محروم به شهرها ، کاهش مصرف سوخت فسیلی ، جلوگیری از قطع درختان ، کاهش هزینه های حمل نقل و سوخت ، ایجاد منبع مالی برای پوشش فاصله درآمد ، صرفه جویی در هزینه های جانبی ساکنان مناطق مشمول طرح ، کمک به تامین برق شبکه سراسری و کمک به اقتصاد مقاومتی از  اهداف اجرای  این طرح است.

گفتنی است شهرستان چرام دارای دو بخش مرکزی با 50 روستای دارای سکنه  و بخش سرفاریاب با  76 روستای دارای سکنه می باشد.

 روابط عمومی فرمانداری شهرستان چرام

بيشتر
مجری سایت:شرکت سیگما