• 1397/10/5 چهارشنبه
 • حضورمعاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور
  جلسه شورای اداری شهرستان های چرام و کهگیلویه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیرکشور در دهدشت برگزار شد
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور نیز اظهار داشت: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خدادادی استان کهگیلویه و بویراحمد به مراتب از اکثر استان‌های کشور بهتر است.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چرام: جلسه شورای اداری شهرستان های چرام و کهگیلویه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منطقه‌ای وزارت کشور در دهدشت برگزار شد.

  در ابتدای این نشست آقای گوهرکانی معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که مدیریت جلسه رابعهده داشت از فرمانداران ۲ شهرستان خواست که با رعایت وقت مشکلات و درخواست های خودرا ارایه دهند..

  جعفر نیکبخت: فرماندار کهگیلویه گفت:.
  با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌توان در زمینه عدالت اجتماعی، توسعه و پیشرفت گام‌های مؤثری برداشت..
  وی مشکلات اشتغالزایی را مورد اشاره قرارداد و با بیان اینکه بستر اشتغالزایی در شهرستان مهیا نشده است،گفت: برای کمک به اشتغال باید بنگاه‌های کوجک زودبازده ایجاد شود..
  نیکبخت بروکراسی حاکم بر نظام بانکی در کشور و به تبع آن کهگیلویه را از موانع جذب اعتبارات اشتغالزایی برشمرد و افزود: فضاهای گردشگری خوبی در شهرستان وجود دارد که اگر مورد توجه قرار گیرند در اشتغال و توسعه نقش مهم خواهند داشت..

  در ادامه دکتر فتاحی اصل ، فرماندارچرام گفت:شهرستان چرام دارای پتانسیل های زیادی در حوزه گردشگری معادن وکشاورزی است..

  دکتر هادی فتاحی اصل با انتقاد از خروج مواد خام معادن شهرستان چرام افزود: فسفات چرام، بوکسیت سرفاریاب و آرند دارای ظرفیت های زیادی هستند و اگر در زمینه استخراج آنها و احداث کارخانه جات وابسته برنامه ریزی شود علاوه بر توسعه اشتغالزایی در توسعه چرام تاثیر زیادی دارد..

  وی وضعیت دانشگاه صنعت و معدن چرام را یادآورشد وگفت: این دانشگاه هم اکنون در دو رشته دانشجو می پذیرد و چنانچه زیرساخت های ان فراهم شود می تواند درسایر رشته ها دانشجو بپذیرد که تبادل فرهنگی را به دنبال خواهدداشت..

  فتاحی اصل بااشاره به وضعیت ادارات چرام از معاون وزیرکشور درخواست نمود نسبت به بهره برداری از ساختمان فنی حرفه ای چرام اهتمام نماید زیرا این ساختمان میتواند محل  استقرار سایر اداراتی باشد که هم اکنون محل مناسبی ندارند باشد..

  وی با اشاره به بازدید امروز معاون وزیرکشور ازروستای توگبری اطمینان داد مشکل آب شرب آنها هر چه سریعتر برطرف شود..

  آبرسانی به زمین های کشاورزی چرام، راههای ارتباطی به ویژه سرفاریاب به یاسوج، ظرفیت گردشگری منطقه طسوج و بیکاری جوانان از دیگر مواردی بود که دکتر فتاحی اصل بیان داشت..

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور نیز اظهار داشت: ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خدادادی استان کهگیلویه و بویراحمد به مراتب از اکثر استان‌های کشور بهتر است اما آنچه در این سفر دیدم برای خودم جای تعجب که چرا با وجود این همه ظرفیت خدادادی استان در این وضع محرومیت به سر می‌برد..

  بابک دین پرست، تصریح کرد: وضع موجود و عدم استفاده از ظرفیت‌ها حاکی از این است محرومیت این استان بیشتر از اینکه ناشی از فقر اقتصادی باشد به خاطر فقر برنامه‌ریزی است..

  دین‌پرست با بیان اینکه به سمت و سوی جذب سرمایه‌گذار حرکت کنید، افزود: ظرفیت‌ بخش‌های مختلف شهرستان خود را در سایت به سرمایه‌گذاران و متقاضیان اجرای طرح‌ها معرفی کنید تا برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرند..

  وی، تصریح کرد: در حالی که همه استان‌ها مشوق سرمایه‌گذاران هستند در استان شما اگر کسی بخواهد سرمایه‌گذاری کند از این اداره به آن اداره پاسکاری می شود. 

  دین‌پرست،گفت: باید کارشناسی شود چرا با وجود این همه ظرفیت،پول،نیروی انسانی و.. در این استان کاری نمی‌شود .

  وی،با اشاره به عدم جذب اعتبارات اشتغال روستایی در شهرستان‌های کهگیلویه و چرام با بیان اینکه نمی‌دانم چه دلیلی دارد اعتباراتی که در همه جای کشور به خوبی از آن استفاده می‌شود در این دو شهرستان چرا جذب نشد.از آقای گوهرگانی معاون استاندار خواست این موضوع را بررسی کند..

   

  عكس هاي مرتبط :

  آرشیواخبار