• 1397/7/14 شنبه
 • به ریاست فرماندار
  کارگروه اشتغال شهرستان چرام تشکیل جلسه داد/ تصاویر
  کارگروه اشتغال شهرستان چرام به ریاست دکتر هادی فتاحی اصل فرماندار و با حضور اعضا جلسه با هدف پیگیری روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی سهمیه شهرستان چرام برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری چرام،کارگروه اشتغال شهرستان چرام به ریاست دکتر هادی فتاحی اصل فرماندار  و با حضور اعضا جلسه با هدف پیگیری روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی سهمیه شهرستان چرام برگزار شد.
  در این جلسه فرماندار گفت:هدف اصلی جلسه رفع موانع پرداخت تسهیلات بود که بین جهاد کشاورزی ، بانک و متقاضیان بود تشکیل شد.
  فتاحی افزود: که طی دوروز آینده جلسه ای متشکل از نماینده فرمانداری،نماینده بانک،نماینده جهاد کشاورزی و با حضورمتقاضیان تسهیلات برگزار شود و در این جلسه از متقاضیان بخواهند که رعایت قانون کنند و جاهایی که دام سالم شناسنامه دار باشندخریداری کنند و مشکلاتشان را در کارگروه بیان کنند.
  فتاحی گفت:انتظار داریم افرادی که در کارگروه حضور می یابند مشکلاتشان مرتفع شودو تسهیلاتشان در سریع ترین زمان ممکن پرداخت شود.
  فرماندار چرام در ادامه اظهارکرد:با کمیته ای که مشخص شده در نظر داریم تعداد۲۰ نفر از متقاضیان که الان در بانک طرح هایشان به مشکل برخورده است مشکلاتشان رفع شودو انشالله تا دوهفته آینده تسهیلاتشان در مرحله ی پرداخت باشد.
  وی مطرح کرد:کل سهمیه شهرستان چرام در این تسهیلات اشتغالزایی هشتاد و دو میلیارد و پانصد میلیون ریال در قالب ۹۴ طرح اشتغالزایی است که ۴۹ مورد مربوط به بانک کشاورزی است و مابقی در بانک های توسعه تعاون پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود
  فرماندار چرام گفت: تسهیلات به سه صورت اشتغال فراگیر با سود ۱۲ درصد،و اشتغال روستایی و عشایری با سود۶ درصد و اشتغال خانگی که بستگی به محل اجرا در شهر ۱۲ و در روستا ۶ درصد در نظر گرفته شده است.
  رئیس شورای اداری شهرستان گفت:بانک هاسهولت کار را برای پیشرفت شهرستان ومردم با رعایت قوانین در نظر داشته باشند تا مبادا این تسهیلات که اشتغال بالایی در روستاها وعشایر ما ایجاد میکند برگشت پیدا کند.
  هشدار نسل مدیرجهادکشاورزی گفت :
  تاکنون ۴۹مورد طرح مصوب شده داشته ایم که با توجه به اینکه این طرحها اشتغال زایی بسیاری را درون خود دارد مبلغ شش میلیارد و هشتصد و هشتاد میلیون ریال وام پرداخت شده است که شامل طرحهای ، دام سبک پرواری ودامداری ، گاو شیری ، مرغداری ، گیاهان دارویی ، که هرکدام میتواند تغییرات خوبی هم در فرآورده های دامی وهم لبنی در سطح منطقه وشهرستان چرام ایجاد نماید.
  هوشدارنسل ادامه داد: در زمینه گیاهان دارویی از هدر رفت گیاهان واستفاده غیر اصولی از آن ها جلوگیری می نماییم وسعی داریم مرغ مورد نیاز مردم هم دچار کمبود نگردد.


  آرشیواخبار