• 1395/10/10 جمعه
 • دیدار چهره به چهره استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مردم شهرستان چرام/ افتتاح پایگاه امداد جاده ای هلال احمر در جوخانه
  در این سفر که در ادامه مجموعه سفرهای کاروان تدبیر و امید استانی، با حضور استاندار محترم، معاونین ایشان و جمعی از مدیران کل ستادی، ادارات کل و مدیران عامل شرکت های خدمترسان استان در مناطق مختلف شهرستان چرام صورت پذیرفت، مجموعه کاروان پس از حضور رآس ساعت 8:30 صبح روز جمعه دهم دیماه 95 و بازدید از روند اجرایی راهدارخانه استراتژیک جوخانه، پایگاه امداد جاده ای هلال احمر شهرستان را در همان محل افتتاح نمودند. در ادامه مطابق یرنامه از پیش طرح ریزی شده؛ پس از حضور در گلزار مطهر شهدای شهر سرفاریاب و انجام مراسم غبار روبی و عطر افشانی در آن مکان مقدس، از ساعت 9:30 در جمع مردم شریف شهر سرفاریاب در مصلی آن شهر حضور یافتند. سپس ضمن بازدید از روند اجرایی یک دهانه پل در جاده فرعی روستای امامزاده محمود، در همایش سازمانهای مردم نهاد در شهر دهدشت شرکت نموده و پس از صرف ناهار از ساعت 14 پس از دیدار با خانواده محترم شهید حیدری، در جمع صمیمی مردم روستای بردیان حضور یافتند، در ادامه برنامه ضمن حضور در جمع صنعتگران مجتمع شهرک صنعتی چرام، از تعدادی از مراکز تولیدی آن شهرک صنعتی بازدید نمودند. سپس با حضور در جمع مردم روستای شیخ حسین.
  در این سفر که در ادامه مجموعه سفرهای کاروان تدبیر و امید استانی، با حضور استاندار محترم، معاونین ایشان و جمعی از مدیران کل ستادی، ادارات کل و مدیران عامل شرکت های خدمترسان استان در مناطق مختلف شهرستان چرام صورت پذیرفت، مجموعه کاروان پس از حضور رآس ساعت 8:30 صبح روز جمعه دهم دیماه 95 و بازدید از روند اجرایی راهدارخانه استراتژیک جوخانه، پایگاه  امداد جاده ای هلال احمر شهرستان را در همان محل افتتاح نمودند. در ادامه مطابق یرنامه از پیش طرح ریزی شده؛ پس از حضور در گلزار مطهر شهدای شهر سرفاریاب و انجام مراسم غبار روبی و عطر افشانی در آن مکان مقدس، از ساعت 9:30 در جمع مردم شریف شهر سرفاریاب در مصلی آن شهر حضور یافتند. سپس ضمن بازدید از روند اجرایی یک دهانه پل در جاده فرعی روستای امامزاده محمود، در همایش سازمانهای مردم نهاد در شهر دهدشت شرکت نموده و پس از صرف ناهار از ساعت 14 پس از دیدار با خانواده محترم شهید حیدری، در جمع صمیمی مردم روستای بردیان حضور یافتند، در ادامه برنامه ضمن حضور در جمع صنعتگران مجتمع شهرک صنعتی چرام، از تعدادی از مراکز تولیدی آن شهرک صنعتی بازدید نمودند. سپس با حضور در جمع مردم روستای شیخ حسین(ع)، ضمن شرکت در نماز جماعت روستا، از نزدیک مسائل و مشکلات مردم خونگرم و زحمتکش آن روستا را بررسی و تذکرات لازم جهت تسریع در رفع مشکلات را گوشزد فرمودند. در ادامه گزارش مختصری از روند برگزاری هر کدام از برنامه ها ارائه گردیده است.

  بازدید از راهدارخانه جوخانه و افتتاح پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر جوخانه:
  این برنامه پس از ایجاد شرایط لازم توسط جمعیت هلال احمر شهرستان چرام
    در ساعت 8:30 صبح آغاز و پس از ایراد سخنرانی جناب آقای دکتر فتاح پور فرماندار محترم  شهرستان چرام و تبیین وضعیت جاده بین شهرستانی و توریستی چرام - سرفاریاب - یاسوج و ضرورت وجود راهدارخانه و پایگاه امداد و نجات احداثی در محل یاد شده( جوخانه سرفاریاب)، طی مراسمی، ساختمان ادحاث شده پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر با سلام و صلوات حضار به دست استاندار محترم افتتاح گردید.

  غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدای شهر سرفاریاب:

  پس از افتتاح پایگاه امداد و نجات هلال احمر در جوخانه استاندار محترم با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر سرفاریاب و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، مراسم عطر افشانی و غبارروبی آن قبور مطهر توسط ایشان و هیئت همراه انجام گردید.

  دیدار چهره به چهره با مردم شریف شهر سرفاریاب:

  این برنامه که به همت بخشدار محترم سرفاریاب، شهرداری، شورای شهر سرفاریاب در مسجد حضرت اباالفضل شهر سرفاریاب( مصلی) تدارک دیده شده بود، پس از حضور استاندار محترم و هیئت همراه در جمع مردم آغاز گردیده و پس تلاوت آیاتی چند از کلم الله مجید و گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش سرفاریاب توسط بخشدار محترم که نشان از اقدامات چشمگیر دولت داشت، ایشان در بخش دیگری از سخنان خود پاره ای از مشکلات موجود را تشریح نمودند که مواردی از قبیل تکمیل پل جاده دسترسی روستای امامزاده محمود(ع)- رفع کدورت آب شرب شهر سرفاریاب - آبرسانی به روستاهای تنگ انار و امامزاده محمود - تجهیز و تکمیل راهدارخانه - استقرار نمایندگی کمیته امداد سرفاریاب - احداث ساختمان جهت بخشداری و پاسگاه بخش سرفاریاب - رفع مشکلات اینترنت و شبکه ارتباطی موبایل - ارتقاء پاسگاه به کلانتری و تسریع در ارائه تسهیلات به پمپ بنزین و راه اندازی آن، اشاره گردید. سپس تعدادی از افراد حاضر در جلسه از جمله آقای طاعتی رئیس محترم شورای شهر سرفاریاب دغدغه ها و نقطه نظرات خود را ارائه نمودند. از جمله مواردی که بسیار مورد تاکید نمایندگان مردم بود بحث کدورت آب شرب شهر سرفاریاب و گازرسانی به روستاهای فاقد گاز عنوان گردید. در این جلسه با توجه به اظهارات مدیران عامل شرکت های آبفا شهری و روستایی استان حل مشکل کدورت آب شرب با اعتباری حدود 17 میلیارد ریال تا قبل از شروع سال 96 نوید داده شد. همچنین عزم و جدیت کامل شرکت گاز استان بر گازرسانی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان تا پایان سال 96 از دیگر موارد قابل توجه در این جلسه بود. در ادامه جناب آقای دکتر خادمی ضمن تشکر از حضور مردم شریف شهر سرفاریاب، برنامه های دولت و گسیل سیلی از  اعتبارت به استان و منطقه را در  ادامه سال 95 و سال 96 نوید داده که از مهمترین طرح­های مدنظر می توان به احداث جاده باغچه سادات- سرفاریاب، تأمین آب آشامیدنی شهر چرام از سد کوثر، احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر چرام و آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 32 تخت خوابی شهر چرام اشاره فرمودند. ایشان با اشاره به تصویب اعتباراتی بالغ بر 85 میلیارد تومان در سفر ریاست محترم جمهور برای شهرستان چرام و سایر اعتبارات ملی و استانی، شروع حرکتی عظیم در راستای نیل به توسعه پایدار شهرستان را نوید داده و  ضرورت تلاش مضاعف دستگاههای اجرایی استان در رفع حداکثری مشکلات بخش سرفاریاب را تأکید فرمودند. ایشان همچنین با اشاره به نقش مهم مردم در خصوصاً در اجرای صحیح پروژه های خدماتی، همکاری مردم شریف شهر سرفاریاب را در پروژه های منطقه خصوصاً آبرسانی به آن شهر ضروری عنوان کردند. 

  سرکشی از خانواده شهدای روستای بردیان و دیدار چهره به چهره با مردم آن روستا
  در ادامه این سفر استاندار محترم و هیئت همراه ضمن بازدید از روند اجرایی پل جاده دسترسی روستای امامزاده محمود، با عزیمت به شهر دهدشت در جلسه ای برنامه ریزی شده جهت دیدار با نمایندگان سازمانهای مرم نهاد( سمن ها) شرکت نموده و پس از ادای فریضه نماز ظهر و صرف ناهار، مطابق برنامه؛ ساعت 14 بعدظهر با عزیمت به روستای بردیان، ضمن سرکشی از خانواده معظم شهید حیدری، در جمع مردم روستا حضور بهم رساندند. در این جلسه ابتدا جناب آقای دکتر فتاح پور ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از حضور مسئولین ارشد استانی در رأس استاندار محترم در شهرستان چرام و قدردانی از حضور پرشور مردم روستای بردیان، بخشی از عملکرد دولت تدبیر و امید در آن روستا را یادآوری نموده( روکش آسفالت جاده دسترسی روستا، آسفالت حدود 33 هزار متر مربع از معابر روستا و ...) و عزم راسخ دولت در حمایت از جامعه روستایی را گوشزد فرمودند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود پاره ای از مهمترین نیازمندیهای روستای بردیان من جمله: احداث و بهسازی جاده دسترسی منطقه توریستی برم مرغ آبی، احداث اماکن ورزشی و مشکلات امنیتی آن روستا را اشاره نمودند. در ادامه جلسه یکی از معتمدین محلی به نمایندگی مردم مهمترین خواسته ها و دغدغه های مردم روستای بردیان را بیان نموده و از مسئولین حمایت لازم را خواستار شدند. در ادامه تعدادی از مدیران کل استانی متناسب با خواسته های مردمی بیان شده، عزم خود و مجموعه همکارانشان را در پیگیری موارد مقتضی اعلان نمودند. در این جلسه مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص احداث جاده دسترسی منطقه توریستی برم مرغ آبی قول مساعد به اقدام دادند. همچنین مدیرکل محترم بنیاد مسکن استان، با اشاره به عملکرد چشمگیر دولت تدبیر و امید در بخش بهسازی و آسفالت معابر روستایی و مقایسه میزان کار انجام شده در دولت تدبیر و امید( 123 هزار متر مربع) با کل سنوات بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی( مجموع تمامی دوره ها 96 هزار متر مربع) این مهم را جهاد آسفالت در روستاهای شهرستان چرام عنوان نموده و در خصوص آسفالت بخش باقیمانده معابر آماده به کار قول مساعد به اقدام عاجل دادند. مدیرکل محترم جهاد کشاورزی نیز با اعلام حمایت از کشاورزان بر پیگیری و رفع مشکلات کشاورزان با اداره منابع طبیعی در خصوص باغات احداث شده در مراتع تأکید نمودند. در ادامه استاندار محترم ضمن قدردانی از حضور صمیمی مردم روستا، با اشاره به اهمیت و نقش روستاهای پر جمعیتی همچون بردیان، ضرورت نگاه ویژه دولت به روستای مذکور را یادآور گردیدند. ایشان همچنین با اشاره به عزم راسخ دولت در محرومیت زدایی مناطق کمتر برخوردار، یکی از مهمترین موانع کند شدن روند اقدامات دولت را محدودیت منابع مالی در سنوات اخیر عنوان نمودند. دکتر خادمی با اشاره به اینکه در حال حاضر سطح استخدامی در دولت به حد نهایی خود رسیده است، ضرورت حرکت نیروی کار به سمت بخش خصوصی، صنعت کشاورزی و مراکز تولیدی را بهترین راهکار در حل مشکل بیکاری جوانان عنوان نمودند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبارات خوبی که در بخش ورزش دیده شده است، احداث یک باب سالن ورزشی از محل اعتبارات مذکور در روسای بردیان را مورد تاکید قرار دادند.

  بازدید از کارخانجات و مجتمع های تولیدی شهرک صنعتی چرام و دیدار با صنعتگران
  در ادامه سفر مطابق برنامه، از حدود ساعت 15:30؛ استاندار محترم و هیئت همراه ضمن بازدید از کارخانجات و مجتمع های صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی بردیان، در جمع صمیمی صنعتگران آن مجتمع صنعتی حضور بهم رساندند. در این جلسه ابتدا جناب آقای مهندس دیودیده مدیرکل محترم صنعت، معدن و تجارت استان، ضمن عرض خیر مقدم خدمت حضار خصوصاً استاندار محترم و هیئت همراه، یکی از مهمترین مشکلات صنعتگران آن شهرک صنعتی را کمبود سرمایه در گردش عنوان نموده و همکاری بانک های عامل استان در عرضه تسهیلات آسان به صنعتگران کارآفرین را ضروری برشمردند. ایشان همچنین با اشاره به نقش مهم معادن شهرستان چرام ضمن بیان شروع مراحل اولیه بهره برداری از معادن سنگ مرمریت، شروع عملیات ارزیابی جهت تعیین تکلیف نهایی پروژه بهره برداری از معادن فسفات چرام و بوکسیت زیلایی را مطرح نمودند. در ادامه دو تن از صنعتگران به نمایندگی ضمن بیان دغدغه های خود مساعدت ویژه و عاجل استاندار و مجموعه مدیران ارشد استانی خصوصاً در مقوله تسهیلات بانکی و تسهیل شرایط آن را خواستار گردیدند. در پایان استاندار محترم ضمن قدردانی از حضور صنعتگران محترم، با اشاره به نقش اساسی مراکز صنعتی و تولیدی در نیل به توسعه و اشتغال پایدار، حمایت از این قشر کارآفرین را ضرورتی مؤکد برشمرده و ضمن دستور پیگیری ویژه دغدغه های آن عزیزان عزم و بسته حمایتی دولت در حمایت از تولید را تشریح نمودند.

  دیدار چهره به چهره با مردم روستای شیخ حسین     
  در ادامه سفر؛ با امعان نظر به تقارن برنامه با لحظات ملکوتی اذان مغرب، استاندار محترم و هیئت همراه، ضمن شرکت در نماز جماعت روستای شیخ حسن در جمع صمیمی مرد روستا حضور بهم رساندند. در ابتدای جلسه جناب آقای افسردیر بخشدار محترم بخش مرکزی به تشریح عملکرد دولت در روستاهای تابعه آن بخش پرداخته و ضمن برشمردن بخشی از مشکلات و مطالبات مهم مردمی من جمله؛ احداث و بهسازی جاده دسترسی منطقه توگبری، آبرسانی به منطقه توگبری، تعیین تکلیف وضعیت آبرسانی روستای آرند، تکمیل پروژه احداث جاده آرند گره ای، رفع مشکلات شبکه آب روستای شیخ حسین و بهسازی و آسفالت جاده جوخانه طسوج و به طور خاص تسریع در آسفالت معابر زیرسازی شده در روستاها توسط بنیاد مسکن؛ پیگیری مسئولان ارشد استانی جهت رفع حداکثری مشکلات مردم را خواستار گردیدند. در ادامه دهیار محترم روستا و یکی از معتمدین به نمایندگی از مردم دغدغه ها و مشکلاتی روستا را مطرح نموده و خواستار مساعدت و همکاری عاجل مسئولین گردیدند. یکی از مهمترین دغدغه های مردم رفع مشکل آب آشامیدنی آنها خصوصاً در فصول گرم سال بود که با قول مساعد آقای پاسره مدیرعامل محترم شرکت آبفا روستایی استان مققر گردید تا قبل از شروع فصل گرما به طور کامل مرتفع گردد. در ادامه استاندار محترم ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم روستای شیخ حسین، اقدامات فرهنگی انجام شده در روستای مذکور را تمجید نموده و با اشاره به نقش بسیار مؤثر این مهم در تعالی جامعه، دستاوردهای فرهنگی مردم روستا را سرمایه ای ماندگار برشمردند. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های دولت در ماه های آتی و سیل اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهور به استان اشاره نموده و از مسئولین ارشد استانی پیگیری جدی مطالبات مردم را خواستار گردیدند.
  عكس هاي مرتبط :

  آرشیواخبار