• 1397/10/6 پنجشنبه
 • کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های کهگیلویه و چرام با حضور فرمانداران
  جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های کهگیلویه و چرام در محل فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
  قبول نمودن سند ملک روستایی و کاهش تعداد ضامن و همچنین ارایه سفته راهکارهایی است که برای کاهش مشکلات متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری چرام: جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های کهگیلویه و چرام صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری کهگیلویه با حضور مدیران استانی و شهرستانی  و روسای  بانکهای عامل نیز حضور داشتند برگزار شد و  فرمانداران چرام و کهگیلویه از میزان جذب تسهیلات اشتغالزایی و موانع پیش رو مواردی را مطرح نمودند.

  فرماندار چرام نیز عمده طرح های تسهیلات کارا را در بخش کشاورزی و دامپروری دانست و گفت: این شهرستان کمترین جذب تسهیلات را داشته است.
  هادی فتاحی اصل تعداد طرح های این شهرستان را ۱۳۵ طرح با مبلغ ۸۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
  وی بیان کرد: از این تعداد ۳۵ طرح به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال پرداخت شد. فتاحی اصل بر تسریع در روند اجرایی تسهیلات از سوی بانکهای عامل تاکید کرد.

  جعفرنیکبخت فرماندار کهگیلویه در این جلسه یکی از مشکلات جوانان را بیکاری دانست وگفت: بیکاری جوانان پیامدهای ناگواری در اجتماع دارد.
  فرماندار کهگیلویه پرداخت تسهیلات را نیازمند همکاری بانکها و نهادهای ذی ربط دانست و گفت: باید جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت و معدن تعامل خود با بانکها عامل برای پرداخت تسهیلات را افزایش دهند.

  سید حشمت صمیمی مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کهگیلویه وبویراحمد خواهان هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی و بانکها در زمینه جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی شد.

  در این نشست دکتر هادی فتاحی اصل: فرماندار شهرستان چرام ترجیح داد متقاضیان چرامی طرح های اشتغالزایی که در جلسه حضوردارند به بیان مشکلات بپردازند و در ادامه مشکل آنها که در بانک کشاورزی بود با مساعدت صمیمی و دهقان معاون اعتبارات بانک کشاورزی برطرف شد.

  دهقان معاون اعتبارات بانک کشاورزی گفت: قبول نمودن سند ملک روستایی و کاهش تعداد ضامن و همچنین ارایه سفته راهکارهایی است که برای کاهش مشکلات متقاضیان در نظر گرفته خواهد شد.

  سید مهدی میراب‌باشی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ملاک پرداخت تسهیلات را دستورالعمل کشوری خواند و گفت:مطابق دستورالعمل نمی توان هر طرحی را پذیرفت.
  میراب باشی قول داد در زمینه جذب تسهیلات از متقاضیان سخت گیری نشود.

  سیدحشمت الله صمیمی مدیرکل دفترجذب وحمایت ازسرمایه گذاری استانداری ،ضمن تاکید بر اینکه کمیته امداد در جذب تسهیلات و اشتغالزایی پیشرو است از تشکیل جلسه جداگانه ای با بانکهای عامل برای تسهیل گری طرح های مددجویان خبرداد.
  عكس هاي مرتبط :

  آرشیواخبار