• 1396/5/24 سه‌شنبه
 • بازدید از منطقه چاسخار چرام با حضور مسئولان استانی و شهرستانی/تصاویر
  منطقه خوش آب و هوا و توریستی "چاسخار" از 7 پاره ده به نامهای محلی تل بلوند، چشمه کته، گردنچات، چشمه پونه، انگچی، خیار کال و چالی گرو تشکیل شده که جمع کثیری از کشاورزان و دامداران طایفه آرندی از ایل چرام در آن ساکن می باشند. وجود بیش از 21 چشمه پرآب و پوشش گیاهی بی نظیر و آب و هوای مطبوع از پتانسیل های این منطقه توریستی است. این منطقه با فاصله کمتر از 34 کیلومتری نزدیکترین منطقه سردسیری خوش آب و هوا به شهرهای چرام و دهدشت بوده و مسیر عبور قریب به اتفاق عشایر ایل چرام و بخشی از عشایر شهرستان کهگیلویه می باشد.    
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری چرام، در پی درخواست جمعی از اهالی منطقه چاسخار از توابع بخش مرکزی چرام، مکاتبات و پیگیری های پاداش سرپرست فرمانداری و افسردیر بخشدار مرکزی چرام در خصوص تخصیص کد روستایی و رفع مشکلات متعدد منطقه گردشگری چاسخار از توابع بخش مرکزی چرام، محمدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در رأس هیئتی با حضور کریمی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری، حجت الاسلام و المسلمین شریفی کارشناس تقسیمات کشوری و جغرافیایی استانداری، سرپرست فرمانداری چرام بخشدار مرکزی چرام به همراه جمعی از مدیران شهرستانی( کمیته امداد، بهزیستی، شرکت برق، بنیاد شهید و بنیاد مسکن) و کارشناس امور عمرانی فرمانداری، از نقاط مختلف منطقه یاد شده بازدید به عمل آوردند.
  در این بازدید یک روزه که با شروع از منطقه جوخانه سرفاریاب آغاز گردید، ضمن بازدید از روند اجرایی جاده جوخانه -  طسوج و سرکشی از مناطق و روستاهای مختلف منطقه گردشگری طسوج، مناطق مختلف منطقه خوش نشین چاسخار، مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفته و از نزدیک مشکلات و نیازمندی های اهالی زحمتکش منطقه یاد شده مشاهده گردید.
  در این برنامه، پس از بازید از مناطق مختلف تابعه "چاسخار"، ضمن ادای فریضه واجب با برگزاری نماز جماعت به امامت روحانی معزز حاج آقا شریفی، جلسه شورای اداری به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با حضور جمعی از بزرگان منطقه در دهکده "چشمه کته" برگزار گردید.
  در ابتدای جلسه عباسی فرهنگی بازنشسته به نمایندگی از سایر اهالی ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از تشریف فرمایی کارگزاران دولت تدبیر و امید در رأس معاون سیاسی استاندار، به معرفی طایفه آرند و نقش مؤثر آنها در دفاع مقدس پرداخته ( هشت شهید و ده ها جانباز و رزمنده) و با گلایه از عمق محرومیت مناطق محل سکونت طایفه آرند      ( روستای آرند و منطقه چاسخار) و کم توجهی مسئولین تاکنون؛ بخشی از مشکلات و نیازمندی های اساسی منطقه من جمله؛ نبود جاده دسترسی مطلوب( صعب العبور، کم عرض، شوسه و ...) و تأمین برق و روشنایی را مطالبه نمودند.
  پس از آن؛ افسردیر بخشدار مرکزی در تکمیل سخنان نماینده اهالی منطقه، ضمن سپاسگذاری از حضور مقام بلند پایه استانی و هیئت همراه در منطقه چاسخار که برای اولین بار با این کیفیت انجام گرفته است؛ بر عزم کامل مجموعه بخشداری جهت پیگیری مطالبات مردم تأکید و گزارش کار مختصری ارائه نمودند.
  در ادامه جلسه؛ پاداش سرپرست فرمانداری چرام؛ ضمن تأکید بر نقش مهم طایفه آرندی در مناسبات مختلف فرهنگی و اجتماعی شهرستان چرام، بهسازی و آسفالت جاده دسترسی منطقه گردشگری چاسخار را یکی از دغدغه های اصلی کاری خود برشمرده و ضمن اشاره به پتانسیل های خوب منطقه چاسخار، ابراز امیدواری کردند که با تدابیر مسئولین استانی دولت تدبیر و امید و پیگیری نماینده محترم و مسئولین شهرستانی ظرف کمتر از 2 سال آینده مشکلات اساسی منطقه چاسخار بالاخص جاده دسترسی کاملاً مرتفع گردد.
  پاداش ضمن تقدیر از خدمات بسیار خوب شرکت برق در شهرستان چرام خصوصاً برق رسانی به منطقه طسوج: در خصوص تأمین برق و روشنایی منطقه چاسخار ابراز امیدواری کرد؛ که با رایزنی های انجام شده برای تأمین موقت از طریق فناوری های نوین( پنل های های خورشیدی) به زودی شاهد خدمات بسیار خوبی در این زمینه خواهیم بود.
  در این جلسه؛ کریمی مدیرکل سیاسی و انتخابات ضمن تبریک روز آزادگان خاصه خدمت دکتر محمدی جانباز و آزاده گرانقدر و جمع بندی نقطه نظرات اعضای جلسه، یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید را رفع مشکلات و توسعه مناطق روستایی در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، مهاجرت معکوس و نگهداشت جمعیت مولد روستایی عنوان کرده و ضرورت حرکت مستمر و افزایش بهره وری مناطق روستایی را خاطر نشان نمودند.
  ایشان در بخش دیگری از سخنان خود؛ با برشمردن شاخص های لازم جهت تخصیص کد روستایی به مناطق دارای سکنه، این مهم را اقدامی اساسی برای توسعه و مرتفع کردن سایر نیازمندی های منطقه چاسخار عنوان نموده و بر اهتمام کامل خود در تسریع روند تخصیص کد به مجتمع روستایی چاسخار تأکید نمودند.
  در پایان؛ محمدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی بزرگان طایفه آرند و اهالی منطقه چاسخار؛ لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت افزایش بهره وری چشمه های منطقه را ضروری دانسته و قول مساعد دادند که از طریق امور عشایر، بهسازی چشمه ها را پیگیری نمایند. در خصوص سایر مطالبات مطروحه نیز با دستور پیگیری ویژه، فرماندار و سایر مسئولین حاضر در جلسه را به انجام اقدامات مقتضی موظف نمودند.
  گزارش به روایت تصویر:
  عكس هاي مرتبط :

  آرشیواخبار