• 1396/12/14 دوشنبه
 • به ریاست بخشدار مرکزی
  جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرام برگزار شد/تصاویر
  صبح امروز جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرام باحضور اعضای کتابخانه در شهر چرام برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی فرمانداری چرام، بخشدار مرکزی چرام در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چرام ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و با اشاره به اهداف این هفته، بیان کرد: در راستای اجرای اهداف منابع طبیعی و مدیریت درست این منابع، نیازمند یاری و همیاری مردم هستیم.

   الیاس افسردیر افزود: در ارتباط با بحث کتابخوانی باید عنوان کنیم که کمترین هزینه برای ملت مطالعه کتاب است که با مطالعه در موضوعات مختلف، موفق خواهیم شد.

  وی افزود: ما می توانیم دانش آموزان و دانشجویان را به مطالعه کتاب تشویق و اطلاعات خوبی را به این قشر انتقال دهیم و از طرفی بدون مطالعه سرمان کلاه می رود.

   این مسئول با اشاره به تاثیرات مطالعه بر نسل جوان اظهار کرد: اگر نسل جوان را از شبکه های اجتماعی در بیاوریم و به کتابخوانی تشویق کنیم،به نتیجه خوبی رسیده و جامعه ما موفق خواهد شد.

  افسردیر با اشاره به سالروز وفات دکتر مصدق بیان کرد:مصدق یکی از چهره های علمی و سیاسی کشورمان است که در هر عرصه و زمانی قدمی برای آزادی و سربلندی ایران برداشت.

   وی افزود:مصدق تلاش‌های زیادی را انجام داد و در حقیقت بستر را برای انقلاب فراهم کرد که این مورد در ادامه حرکات روشنفکرانی همچون دکتر مصدق بود که باید این انسان های شایسته را قدر بدانیم.

  بخشدار مرکزی چرام با بیان اینکه مسئولان ما آماده بازدید از کتابخانه های عمومی در راستای فرهنگ سازی مطالعه کتاب هستند،گفت: این بازدیدها می‌تواند دیگران را به امر کتابخانه و کتابخوانی تشویق کند و اگر انسان های بی سوادی باشیم و خبر از دسیسه ها و دشمنی‌ها نداشته باشیم،قطعا شکست خواهیم خورد.

  وی با اشاره به اینکه دنیای غرب از سخنان ابوعلی سینا و اشعار سعدی استفاده می‌کند،بیان کرد: در هر کجای دنیا،ملتی که سواد داشته باشد هرگز از استعمارگران لطمه ای نمی خورد.
   

  در این جلسه معاون پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان چرام،گفت: با وجود فضای مجازی بحث مطالعه کتاب کم رنگ شده است.

  علیبازی افزود:در مدارس شهرستان این آمادگی وجود دارد که با تامین کتاب و جلسات آموزشی خانواده، مطالعه کتاب ترویج داده شود.

   وی ادامه داد: مواردی همچون مطالعه برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و توزیع کتاب در تجمعات شلوغ و همچنین شروع مطالعه از خودمان نقش بسزایی در افزایش مطالعه دارد.

  مدیر کتابخانه عمومی شهرستان چرام به (طرح با هم بخوانیم) اشاره کرد و گفت: این طرح ظرفیت مناسب برای افزایش مطالعه است که به صورت گروهی و در مدارس برگزار می شود.

   خادمی افزود: یکی از مکان هایی که باید به آن توجه و زیبا مشاهده شود، کتابخانه عمومی است که متاسفانه اینطور نیست.

  وی ادامه داد: اگر همراه دانش‌آموزان، مسئولین و مدرسین نیز به کتابخانه مراجعه کنند،می توانند روحیه مطالعه کتاب و فرهنگ کتابخوانی را منتقل کنند.

  سخنگوی شورای شهر چرام بیان کرد: در همه جوامع و ادیان مختلف به مبحث مهم کتابخوانی اشاره شده است که باید در این راستا فرهنگ‌سازی شود.

   حدادی افزود: ما در صدد تهیه امکانات و پرداخت بدهی به کتابخانه ها در حد توان خود هستیم و از طرفی شهرداری چرام نیز بدهکاری های زیادی دارد.


  وی ادامه داد: اکنون حقوق کارگران شهرداری تا حدودی تهیه شده است چرا که ایام عید نزدیک است و طبیعتاً افراد در این ایام اقلام مورد نیاز خود را خریداری می کنند.


  آرشیواخبار